Současným rozšířeným trendem mezi zubními zákroky se stávají zubní ozdoby. Naše ordinace Estetika Dental nabízí aplikaci dentálních šperků a ozdob, které jsou vytvořeny ze speciálních šetrných materiálů a neohrožují tak povrch zubní skloviny, na rozdíl od pearcingu rtu nebo jazyka. Pearcing totiž na rozdíl od zubních ozdob, které jsou pouze nalepeny pomocí speciálního lepidla, při dlouhodobém nošení poškozuje zubní tkáně a přilehlé dásně. Proto doporučujeme alternativu: zubní ozdoby.

Aplikace zubního šperku

Šperk je aplikován pomocí adhesivní techniky na naleptanou sklovinu. Velikost leptané plochy musí být nepatrně větší než je velikost šperku. Proces lepení je naprosto nebolestivý, není třeba ani místní znecitlivění. Probíhá na suchém operačním poli v zubařském křesle. Zubař zároveň zhodnotí, zda je vybraný zub pro aplikaci šperku vhodný, případně doporučí jiný zub. Stojíte-li o perfektní úsměv, nechce si poradit při výběru šperku paní doktorkou.

Na výběr je velké množství kamínků a ozdob, podle finančních možností zákazníka. Zubní šperk ovšem doporučujeme pouze těm zákazníkům, kteří důkladně dbají na zubní hygienu a ozdoba u nich vyzdvihne již tak pěstěný chrup. Šperky mají různé velikosti, nejmenší je 1,5-1,8 mm. Ceny začínají na600 Kč. Pokud máte zájem o tzv. zubní klenotnictví, je možné šperk upravit a použít např. drahý kámen, diamant, zlato, apod.

Druhy, délka nošení zubní ozdoby

Zubní ozdoby jsou vytvářeny z nejrůznějších materiálů. Liší se i jednotlivé tvary, velikosti a barvy. Nabídka je skutečně široká – od falešných diamantů přes čtyřlístky a obdélníčky až po křížek či měsíc. Šperk vydrží na zubu podle použitého materiálu, velikosti, namáhání ozdobeného zubu a zubní hygieny, vždy by měl ale vydržet minimálně 2 měsíce.  U mnoha zákazníků vydrží ovšem i déle než rok! Samozřejmě přijímáme i reklamace při uvolnění ozdoby a kamínek Vám znovu přilepíme.

Nošení zubního šperku

Nejprve několik dní trvá, než si zákazník na šperk v ústech zvykne. Nemusíte mít obavy z vyčnívajícího kamínku či odlepování, přechod mezi povrchem zubu a ozdobou je naprosto plynulý, spojení s povrchem je velmi pevné. Nehrozí tak např. uvolnění během jídla a následné spolknutí šperku. V případě přání odstranění šperku nabízíme i odstraňovací zákrok, který je jednoduchý a bez rizika.